Kalkulator alimentów na dziecko

Jeśli szukasz wzoru, kalkulatora alimentacyjnego, który pomoże Ci podliczyć wydatki na dziecko przy występowaniu o alimenty to ten artykuł jest specjalnie dla Ciebie.

Często Klienci nie wiedzą jak wyliczyć wydatki, co można wziąć pod uwagę, jak to ująć. Niektórzy szukają rozwiązania i… przychodzą do nas ze ściągniętymi z internetu tabelami, gdzie bardzo szczegółowo nawet na kilku stronach wypisane są wszystkie ponoszone przez nich wydatki na siebie lub dzieci. Sądów jednak nie interesuje ile bułek dziecko je dziennie i w jakiej one są cenie tylko ogólny koszt wyżywienia, podobnie – rzadko kiedy biorą pod uwagę wydatki typu rower czy konsola XBox wymieniane co 2 lata, co może zawyża wysokość wydatków w kalkulatorze alimentacyjnym, ale jest zdecydowanie mało wiarygodne. Dlatego przygotowałam dla Ciebie aż 2 rodzaje wzorów kalkulatora alimentacyjnego, które pozwolą Ci się przygotować i pomogą obliczyć ile wydajesz na dziecko.

Alimenty na dziecko

Zasadą jest, że rodzice mają obowiązek alimentacyjny wobec swoich dzieci. Żeby nie było wątpliwości – każdy z rodziców ma ten obowiązek. Niezależnie czy żyją razem, osobno, czy są małżeństwem, czy żyją w separacji, niezależnie od tego czy mają rozdzielność majątkową (popularnie nazywaną intercyzą), a jeżeli są po rozwodzie to również nie ma znaczenia który z nich ponosi winę czy w jak trudnej sytuacji materialnej znalazł się jeden z rodziców. Dopóki dziecko nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie obowiązek alimentacyjny jego rodziców trwa.

Wyjątkiem jest sytuacja, gdy dziecko posiada dochody, które pozwalają na jego samodzielne utrzymanie się.

Alimentów na dziecko można domagać się od drugiego rodzica zarówno po rozwodzie, jak i w trakcie trwania małżeństwa w przypadku kiedy jeden z rodziców wyprowadza się pozostawiając rodzinę bez środków do życia.

Dla większej wygody dostępny jest kalkulator alimentacyjny dla dziecka przedszkolnego oraz dla dziecka starszego, które uczęszcza do szkoły.

Rozpisując wydatki należy uwzględnić na jakim poziomie dziecko żyło w okresie, kiedy jego rodzice tworzyli rodzinę.

Odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. zakresu świadczeń alimentacyjnych, limitu alimentów wraz z przykładami znajdziesz w artykule alimenty na dziecko, który polecam przed skorzystaniem z kalkulatora alimentacyjnego.